Domy drewniane – przyczyny ich popularności | Moje blogowanie

Bloguje bo to kocham

Domy drewniane – przyczyny ich popularności

Z całą pewnością większą popularnością w gronie Mieszkańców polski cieszą się domy murowane, ponieważ przyjęło się, że takie domy są trwalsze. Natomiast w ostatnich latach coraz więcej osób interesuje się domem z drewna. Dziś nazywa się to kanadyjską technologią budownictwa, a na rynku pojawia się coraz więcej producentów domów z bali.

Jakie są zalety posiadania domu z drewna?Znaczną przewagą domów drewnianych jest czas budowy – jest o sporo szybszy w porównaniu do domów betonowych. Dom może powstać w trzy miesiące.Jest to możliwe dzięki konstrukcji, która dzięki drewnie może być w krótszym czasie utworzona, a przy tym ten typ domów można w części prefabrykować, co w przypadku murowanych nie jest możliwe. Warto wspomnieć, że domy można budować zarówno latem, jak i zimą. Pora roku nie ma na to wpływu.Drewniana konstrukcja jest bardzo szczelna, wykonywana w Kanadyjskiej budowie oraz w miejscach, gdzie temperatury są bardzo niskiej, przez copotrzeba dobrej izolacji. Zimą po wyłączeniu ogrzewania, dom zatrzyma ciepło na dłuższy czas, jednak latem gorące powietrze nie przedostanie się do wnętrza domu. Prócz tego jest samoregulacja wilgotności. Posiadacze domów murowanych na prawdę często zmagają się z kłopotem wilgoci i powstawaniem pleśni oraz grzybów. W domach z drewna ten problem nie występuje, gdyż jest doskonały obieg powietrza.
Wiele osób zadaje sobie zapewne pytanie – ile może kosztować budowa takiego domu? Kanadyjska technologia opiera się na lżejszych fundamentach, więc koszt wybudowania będzie zredukowany. Firmy oferują projekty konstrukcji w cenie 100 tyś. zł. Okazuje się, że parterowe domy szkieletowe można wybudować o połowę taniej niż dom gwarantowany o tej samej powierzchni.

Sprawdź tutaj: producent domów z bali.


Post a Comment