Maty grzewcze pod wannę | Moje blogowanie

Bloguje bo to kocham

Maty grzewcze pod wannę

Jeśli pragniemy zyskać wysoki komfort termiczny w łazience, to na 100 procent warto postawić na elektryczne ogrzewanie podłogowe, które może być stosowane także w pomieszczeniach narażonych na działanie wody. Ogrzewanie podłogowe pod brodzikiem wymaga zastosowania odpowiednio dobranych mat, które są zabezpieczone przed działaniem wilgoci, a zatem gwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa.
Maty grzewcze przeznaczone do łazienek – co warto wiedzieć na ich temat?
Na początku trzeba zaznaczyć, że obecnie producenci oferują szeroki wybór różnych mat grzewczych, a więc także w tych przeznaczonych do stosowania pod wanną czy też brodzikiem.

Mata grzewcza pod wanna powinna charakteryzować się jednakże bardzo dobrymi parametrami zarówno wytrzymałości mechanicznej jak także powinna być zaizolowana przed negatywnym wpływem wilgoci. Warto pamiętać o tym, że w sytuacji instalowania tego rodzaju systemu grzewczego wykorzystuje się wylewkę samopoziomującą jak też kle, a zatem jest to warstwa zabezpieczająca przed działaniem wody. Należy wspomnieć także o tym, że w przypadku wyboru mat należy zwrócić uwagę też na jej parametry związany z mocą. Jeśli wybieramy maty pod płytki w łazience to należy wybrać maty o większej mocy niż w sytuacji innych pokryć podłogowych np takich jak panele winylowe. Mata grzewcza pod prysznic powinna także być w prawidłowy sposób zamontowana, a zatem warto korzystać z pomocy fachowca przykładowo takiego jak elektryk. Po prawidłowym montażu pozostaje nam jedynie korzystanie z komfortowego ogrzewania podłogowego w łazience.

Polecana strona: Mata elektryczna pod prysznicem.

FacebookTwitterGoogle+Share


Post a Comment