Osuszanie budynku – profesjonalne usługi | Moje blogowanie

Bloguje bo to kocham

Osuszanie budynku – profesjonalne usługi

Zalanie mieszkania to w każdej chwili niebezpieczna sytuacja, którą powinno się jak najszybciej zgłosić do fachowców, którzy specjalizują się w usługach takich jak osuszanie. Pamiętajmy o tym, że tacy specjaliści dysponują zarówno fachowym sprzętem do namierzania wycieków, jak też osuszaczami wysokiej klasy, które z powodzeniem osuszają zarówno wilgotne mury, jak też warstwę stropową czy również warstwy konstrukcyjne budynku.
Co zrobić w przypadku zalania mieszkania?
W tej sytuacji należy jak najszybciej zgłosić się do firmy, która para się między innymi działaniami takimi jak lokalizacja wycieku.

Powinno się zaznaczyć, że obecnie przy lokalizowaniu przecieków stosuje się rozmaite metody, jest to między innymi popularna metoda termowizyjna, w której wykorzystuje się specjalne kamery inspekcyjne. Coraz częściej stosowane są także metody precyzyjnego namierzania wycieku, przykładowo takie jak gaz znacznikowy, gaz śladowy, substancje barwiące, wykrywacze wodoru czy też metody nasłuchowe. Po namierzeniu wycieku należy przystąpić do prac serwisowych związanych z usuwaniem błędy. Niestety bardzo często po wycieku należy też przeprowadzić dodatkowe prace związane z osuszaniem budynku. Tutaj również wykorzystuje się rozmaite metody, są to np metody szybkiego suszenia warstw podposadzkowych czy także izolacyjnych. Dodatkowo, potrzebne są również skuteczne metody dezynfekcyjne takie jak ozonowanie, które usuwa pleśń i grzyb wirusy a także bakterie, niemniej jednak również wytrzymałe nieprzyjemne zapachy np stęchlizny.

Zobacz także: termowizja.


Post a Comment