Stan surowy, zamknięty, deweloperski – co warto wiedzieć? | Moje blogowanie

Bloguje bo to kocham

Stan surowy, zamknięty, deweloperski – co warto wiedzieć?

Musimy mieć świadomość, że budowa domu składa się z kilku etapów, które zawsze powinny być z uwagą wykończone, tak by kolejny przebieg również bez najmniejszych problemów. Początek to w każdej sytuacji stan zero, następnie mówimy o stanie otwartym, zamkniętym oraz na samym końcu stanie deweloperskim.
Etapy budowy domu – na co musimy zwrócić uwagę?
Należy pamiętać o tym, że właściwie każdy stan budowy domu składa się z konkretnych prac, które powinny być wykonywane w sposób fachowy z zastosowaniem odpowiednio dobranych materiałów.

Trzeba tutaj zacząć od tego, że po ukończeniu stanu zero przychodzi czas na stan surowy otwarty. Na tym etapie konstrukcja budynku powstaje bardzo szybko, wiąże się to z tym, że ukazują się zarówno ściany zewnętrzne, jak również wewnętrzne, budowana jest konstrukcja dachu, montowane jest także pokrycie dachowe czy schody wewnętrzne. Po zakończeniu prac na tym etapie rozpoczynają się prace w następnym, a mianowicie w stanie zamkniętym. To między innymi instalacja okien, ale również parapetów, ukazują się także drzwi zewnętrzne dzięki czemu nie należy budynku zabezpieczać na zimę. Jeśli obiekt wyposażony jest w garaż, to ukazują się także drzwi garażowe. Dodatkowo, posadzki podłogi a także ściany przygotowane są także do ostatecznych prac wykończeniowych. Po tym etapie jest stan deweloperski, czyli stan, w którym mieszkanie czy także dom wykończony jest pod klucz. Są to ostateczne prace wykończeniowe, które obejmują w głównej mierze malowanie ścian, ale też instalowanie podłóg.

Więcej informacji: https://sobir.pl/stan-surowy-otwarty-jaki-zakres-prac-obejmuje-ten-etap-budowy-domu/


Post a Comment