Świadectwo charakterystyki energetycznej | Moje blogowanie

Bloguje bo to kocham

Świadectwo charakterystyki energetycznej

Jeżeli już chcemy korzystać się w głównej mierze z dofinansowania z programu czyste powietrze przeznaczonego na termomodernizację budynku, to zdecydowanie powinniśmy także zlecić wykonanie fachowego audytu energetycznego. Warto być świadomym o tym, że po zrealizowaniu takiego audytu otrzymujemy świadectwo charakterystyki energetycznej budynku.
Charakterystyka energetyczna obiektu – na co zwrócić uwagę?
Na początku należy zaznaczyć, że z każdym rokiem rośnie zainteresowanie usługą polegającą na zrealizowaniu audytu energetycznego budynku czy również mieszkania.

Warto zaznaczyć, że charakterystyka energetyczna budynku to ocena aktualnego stanu technicznego związanego ze zużyciem energii, niemniej jednak także zaproponowanie przeróbek w zakresie termomodernizacji, które ograniczają straty ciepła a tym samym również z redukują koszty powiązane z poprawą bilansów energetycznych. Warto być świadomym o tym, że audyt wykonywany w czasie wizji lokalnej obejmuje wszystkie instalacje urządzenia czy też elementy budynku a więc między innymi stan przegród zewnętrznych takich jak ściany czy również dachy. Najistotniejszym elementem wpływającym na parametry energetyczne budynku są również szczelne okna drzwi zewnętrzne czy także bramy garażowe. A przy tym świadectwo energetyczne budynku uwzględnia również pozostałe elementy wpływające na bilans energetyczny. Audytor określa w głównej mierze stan oraz wydajność działania instalacji przykładowo takich jak grzewcze i klimatyzacyjne oraz wentylacyjne czy także instalacje przeznaczone do przygotowania ciepłej wody użytkowej.

Warto zobaczyć: świadectwo charakterystyki energetycznej.


Post a Comment