Domowe sposoby na przywrócenie blasku Twojej łazience | Moje blogowanie

Bloguje bo to kocham

Domowe sposoby na przywrócenie blasku Twojej łazience

 

Łazienka i toaleta to dwa pomieszczenia, które powinna cechować nieskazitelna higiena. Nie na free mówi się, „jeżeli pragniesz sprawdzić czystość gospodarza, sprawdź jego łazienkę”.

Dosłownie, jeżeli co dzień dbasz o schludny wygląd tych pomieszczeń, nie unikniesz kłopotu pojawiającego na się kamienia, czy rdzy. To skutek płynącej w naszych kranach wody o wysokim stopniu twardości. Kiedy te nieestetyczne osady pojawią się w Twojej łazience, nie załamuj rąk. Oto wiele możliwości na pozbycie się dylematu.

Usuwanie kamienia z umywalki i kabiny możemy utworzyć przy pomocy różnego rodzaju środków. Pierwszym z nich, najprostszym, niemniej jednak też nie najtańszym, jest użycie wszelkiego rodzaju, dostępnych na rynku, gotowych odkamieniaczy i odrdzewiaczy. W większości wypadków posiadają one wygodną konsystencję żelu, albo pianki. Pozostawiamy je na krótki czas na urządzeniach, które pragniemy wyczyścić. Nie spływają zbyt szybko z czyszczonej powierzchni, a poza usuwania uporczywych zabrudzeń, dodają armaturze efektownego blasku.

Inną metodą, ciut tańszą lub bardziej ekologiczną, jest przykładowo., wykorzystanie sody oczyszczonej z dodatkiem octu spirytusowego lub samego octu. Zarówno jeden, jak i drugi składnik, mają właściwości zmiękczające wodę i rozpuszczające kamień. Czyszczone powierzchnie powinno się poddać ich działaniu, na ok. 10-15 minut, po czym wyczyścić szmatką albo miękką szczoteczką.

Podobnym działaniem cechują się boraks (dostępny w aptekach), witamina C w musujących pastylkach, czy kwasek cytrynowy. Najlepiej środkiem czyszczącym zwilżyć szmatkę albo watę i obłożyć nią na przykład. słuchawkę prysznica, czy odpływ w umywalce.

Czym wyeliminować rdzę? Najlepiej rozpoznawalny odrdzewiacz, który możemy kupić w sklepie spożywczym to napój typu „cola”. Równie należycie z rdzą, radzi sobie soda oczyszczona z dodatkiem octu. Stosujemy je, jak wszystkie uprzednio opisane środki, zwilżając nim szmatkę i pozostawiając na godzinę albo dłużej na armaturze. Ze stuprocentową pewnością, tu także rynek środków czyszczących proponuje szeroki wachlarz sposobności. Niektóre z gotowych preparatów są bardzo tanie i dokładnie tak samo skuteczne, jak te, które bardziej się cenią. Wybór należy do Ciebie.

Sprawdź: usuwanie kamienia z umywalki.

FacebookTwitterGoogle+Share


Post a Comment