Ile kosztują karnisze? | Moje blogowanie

Bloguje bo to kocham

Ile kosztują karnisze?

Czym jest karnisz? To nic innego jak układ dekoracyjnych rurek, które znajdują się nad oknami w naszych mieszkaniach. Karnisze mogą składać się z jednej albo dwóch rurek.

Te zamieszczone są na specjalnych, przytwierdzonych do ściany konsolach. Na karniszach zwykle znajdują się specjalne uchwyty, na które mówi się żabki do karniszy. Służą one gdyż do chwytania tkanin jakie wiesza się w oknach. Przyszłościowe karnisze spokojnie bez żabek się obywają i wtedy składają się wyłącznie konsol i rurek, na których bezpośrednio, za radą tuneli, przelotek czy szelek, umieszcza się firany czy zasłony.
W wielu domach obecniena chwilę obecną nie wieszane są karnisze, bo wielu ludzi nie chce wieszać w oknach firan. Oni zwykle decydują się na rolety i tylko one gwarantują im pewien odcinek intymności. Rezygnacja z karniszy nie wynika w tych przypadkach z oszczędności. Kiedy ludzie rezygnują z karniszy to raczej wyłącznie dlatego, że nie widzą potrzeby posiadania firan w mieszkaniu albo nie wolą męczyć się z ich praniem i wieszaniem. Takie rozwiązania najczęściej spotyka się w domach i mieszkaniach, które urządzane są w innowacyjny sposób. Tradycjonaliści zwykle odwiedzają sklep z karniszami, gdy urządzają albo remontują swoje mieszkania. Oni zazwyczaj nie pragną rezygnować z karniszy, bo lubią gdy w oknie wisi delikatna firanka. Tym bardziej, że tworzy się je w wyłącznie pięknych wzorach i barwach, że bez wątpienia moa one udekorować prawie każde pomieszczenie i korzystnie wpłynąć na jego wygląd. Wręcz jeżeli należy je prac i ichniejszym wieszanie nie jest najłatwiejszym misją.
Źródło: karnisze producent.

FacebookTwitterGoogle+Share


Post a Comment