Piaskowanie elewacji – doczyszczamy stare mury | Moje blogowanie

Bloguje bo to kocham

Piaskowanie elewacji – doczyszczamy stare mury

Wielokrotnie przechodząc ulicami naszych miast, przyglądamy się brudnym budynkom z politowaniem. Niektóre wyglądają tak, że sami najchętniej wzięlibyśmy młotek i je zburzyli. Jednak burzenie wcale nie jest konieczne. Zamiast tego należy postawić na piaskowanie elewacji.

Czy to jeszcze bardziej nie zabrudzi ścian?

Absolutnie nie. Owszem, do piaskowania wykorzystywane jest drobne kruszywo, które w stronę czyszczonej powierzchni napylane jest pod wysokim ciśnieniem. Nie przywiera ono jednak do elewacji, ale uderzając o nią ściera w naturalny sposób przyklejony brud i pozostawia ją po prostu czystą.

Czyszczenie młodych i starych elewacji

Piaskowanie to perfekcyjny metodę na czyszczenie elewacji zarówno młodych, jak i starych, przy czym przy tych drugich w każdej sytuacji powinniśmy zachować środki ostrożności. Taka powierzchnia ma możliwość okazać się zbyt delikatną i piaskowanie mogłoby ją zmarnować. W tym celu organizuje się także próbę na fragmencie, by przekonać się, że czyszczenie przyniesie wymierny efekt.

Zabrudzenia bywają różne

I dlatego też piaskowanie może odbywać się tylko przy użyciu materiałów pylistych, jak i w połączeniu ich z wodą. Piaskowanie z dodatkiem wody zwiększa skuteczność między innymi w trakcie usuwania zabrudzeń będących wynikiem pożaru. Bardzo łatwe za radą tej metody staje się również usuwanie graffiti. Niestety dziś ten rodzaj sztuki na elewacjach pojawia się w dużej liczbie przypadków i to niestety ku naszemu niezadowoleniu. W chwili obecnej natomiast mamy skuteczny metodę na usunięcie utworzonych „dzieł” i przywrócenie elewacji jej blasku.

Zobacz więcej: hydropiaskowanie.


Post a Comment