Drewno do rozpalenia ognia | Moje blogowanie

Bloguje bo to kocham

Drewno do rozpalenia ognia

Aby wybrać zdecydowanie najlepsze drewno opałowe do swoich potrzeb, istotne jest zrozumienie różnorakich rodzajów i sposobu ich spalania. Możesz odnaleźć drewno opałowe w większości sklepów albo możesz sprawdzić w lokalnym lesie, czy mają jakieś resztki drewna, które chcieliby sprzedać.

Istnieje wiele różnorakich rodzajów drewna opałowego i może być trudno zdecydować, który z nich najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Ogólnie rzecz ujmując, drewno, które pali się najdłużej, będzie najskuteczniejsze w spalaniu. Jest natomiast kilka innych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze drewna opałowego. Np niektóre rodzaje drewna palą się powoli, jeżeli są mokre lub wilgotne; inne mogą rozpocząć łatwiej, niemniej jednak w końcu staną się trudniejsze do zapalenia ze względu na ich gęste węzły. W dodatku upewnij się, że wiesz, ile drewna opałowego może pomieścić Twój kominek, zanim zakupisz jakiekolwiek polana!

Istnieją różne rodzaje drewna opałowego, z których możesz wybierać w współzależności od rodzaju ognia, który zamierzasz utworzyć. Właściwie każdy rodzaj drewna opałowego ma swoje unikalne właściwości, dzięki czemu jest optymalny do spalania.

Na przykład twarde drewno, tj. dąb albo klon, pali się bardzo wolno i pozostawia głęboki osad na kominie. Dzięki temu jest na prawdę często używany do kominków i palenisk. Ten rodzaj drewna opałowego najlepiej nadaje się do budowy ognia o niskiej intensywności.

Z drugiej strony sosna jest drewnem iglastym i szybko się pali. Nie pozostawia śladów, dzięki czemu perfekcyjnie nadaje się do stosowania w kominkach i paleniskach. Sosna także pali się goręcej, dzięki czemu nie gorzej nadaje się do gotowania.

Jodła pali się najdłużej i najlepiej nadaje się do rozpalenia ognia o ogromnej intensywności w kominku albo w ognisku. Jodła pozostawia także najmniej resztek, zatem jest właściwym wyborem dla tych, którzy chcą posiadać czysty kominek albo ognisko za każdym razem, gdy z niego korzystają.

Wybór odpowiedniego drewna do kominka jest istotny. O ile drewno ma większa kaloryczność to pali się dłużej. Dzięki temu rzadziej podchodzimy do kominka dołożyć kolejne warstwy drewna. Drewno o niskiej kaloryczności które spala się szybciej stosuje się zazwyczaj jako rozpałkowe.

Sprawdź: jak długo pali się dąb.
Starasz się wyszukać w Internecie jakichś wartościowych artykułów o tym jak długo pali się buk? Zapraszam serdecznie do lektury przygotowanego przeze mnie materiału.


Post a Comment