Jakie rośliny i krzewy uprawiać w ogrodzie? | Moje blogowanie

Bloguje bo to kocham

Jakie rośliny i krzewy uprawiać w ogrodzie?

Pięknie urządzone ogrody przyciągają uwagę i stanowią perfekcyjne miejsce odpoczynku. Ażeby ogród jak najpełniej spełniał swoje funkcje, warto wybrać do niego rośliny ozdobne, które sprawdzą się w określonych warunków. Należy bowiem pamiętać, że nie wszystkie rośliny równie dobrze radzą sobie w konkretnych warunkach.

Dlatego wybierając krzewy i kwiaty, zawsze sprawdzajmy jakie stanowiska lubią i jakiej pielęgnacji wymagają. Dla amatorów ogrodnictwa na początku wskazane są gatunki proste w uprawie, które nie wymagają dużo sugestie i świetnie radzą sobie na różnych glebach, na przykład Kocimiętka.
Przykłady roślin ozdobnych do ogrodu
Jedną z najczęściej wybieranych roślin ogrodowych jest hortensja. Występuje w wielu odmianach, natomiast szczególnie widowiskowa jest Hortensja Vanille fraise, której śliczne bardzo duże kwiaty są doceniane przez znawców na całym świecie. Jest to roślina o imponujących wymiarach, która z powodzeniem jest wykorzystywana do żywopłotów, gdyż osiąga niemal dwa metru wzrostu i gęsto kwitnie. Kwiaty na starcie są białe, ale wraz z upływem czasu zmieniają zabarwienie na różowe, aż jesienią mają barwę czerwoną. Może być sadzona pojedynczo lub w kategorii, np wzdłuż alejek. Krzewem, który również odróżnia się cudownymi kwiatami, jest Budleja trójkolorowa, która nazywana jest motylim krzewem, gdyż przyciąga motyle. W przypadku tej rośliny trzeba natomiast wybrać odpowiednie miejsce do nasadzenia, gdyż źle znosi silny wiatr. Z tego względu najlepiej wybrać stanowisko zaciszne, osłonięte od wiatru.
Polecamy: Hortensja Vanille fraise.


Post a Comment