Nowoczesny system grzewczy – ogrzewanie podłogowe frezowane | Moje blogowanie

Bloguje bo to kocham

Nowoczesny system grzewczy – ogrzewanie podłogowe frezowane

Ogrzewanie podłogowe jest rozwiązaniem lukratywnym pod wieloma względami. Przede wszystkim powoduje równomierne rozprowadzenie ciepła po całym pomieszczeniu. W przypadku wykorzystania kaloryferów cyrkulacja powietrza jest znacznie gorsza, co prowadzi między innymi do obniżenia poziomu wilgotności w pomieszczeniu.

Konsekwencją jest rozprzestrzenianie się kurzu oraz roztoczy. Jeśli natomiast obawiamy się prac budowalnych związanych z montowaniem ogrzewania podłogowego, to jest sposób, ażeby ich uniknąć. Rozstrzygnięciem jest ogrzewanie podłogowe frezowane, które nie oczekiwania skuwania posadzek oraz podłóg.
Co jeszcze trzeba wiedzieć na temat ogrzewania podłogowego frezowanego?
Jest to system grzewczym, którego instalacja przebiega bardzo szybka. I co równie ważne – jest możliwa w budynkach już ukończonych a także zamieszkałych. Jest to możliwe, ponieważ frezowanie pod ogrzewanie podłogowe jest procesem, który nie wymaga skuwania posadzek. Frezowanie polega na wycinaniu niedużych rowków, około dwucentymetrowych, w których są instalowane rurki grzewcze. Tradycyjnie trzeba najpierw skuć posadzkę, rozłożyć na podłożu rurki, a następnie je zalać. Zakres prac jest zatem znacznie większy, co oczywiście oznacza, że trwają one dłużej. W sytuacji ogrzewania podłogowego frezowanego prace przebiegają nie tylko i wyłącznie szybko, niemniej jednak także bezpiecznie dla domowników. Pył, który powstaje w czasie frezowania, jest pochłaniany przez specjalny odkurzacz, zatem nie rozprzestrzenia się po domu, zanieczyszczając różnorakie powierzchnie.
Warto sprawdzić: frezowanie pod ogrzewanie podłogowe.

FacebookTwitterGoogle+Share


Post a Comment