Ozdobne kwiaty do ogrodu – hortensje | Moje blogowanie

Bloguje bo to kocham

Ozdobne kwiaty do ogrodu – hortensje

Hortensja ogrodowa to przepiękny krzew ozdobny. Jest to bez wątpienia roślina świetnie znana zainteresowanym osobom pasjonatowi ogrodnictwa. Uprawa tej rośliny nie jest zbyt trudna, jednakże niezbędne jest przestrzeganie kilku najważniejszych zasad.

Z tego względu może trafić zarówno do ogrodów osób wprawionych w pielęgnacji roślin, jak i takich, które dopiero rozpoczynają własną przygodę z ogrodnictwem.
Jaką odmianę hortensji wybrać do swojego ogrodu?
Wybór jest de fakto niemały i na pewno znajdziemy coś, co wpasuje się nasz ogród. Hortensja dębolistna to odmiana charakteryzująca się długimi liśćmi osiągającymi dosłownie 20 cm. Latem liście tej odmiany mają kolor zielony, natomiast jesienią zmieniają zabarwienie na czerwony i żółtawy. Tę odmianę hortensji najlepiej nasadzać na stanowiskach słonecznych albo półcienistych. Właśnie tam ta odmiana radzi sobie najlepiej. Hortensja Bobo to coraz popularniejsza w Polsce odmiana hortensji bukietowej, którą cechują kwiatostany przypominające z wyglądu płomienie. W związku z tym niełatwo ją pomylić z jakimkolwiek innym kwiatem. Kwiaty początkowo mają barwę białą, a z upływem czasu różowieją. Daje to niesamowity efekt, który przyciąga uwagę. Powinno się pamiętać, by stanowisko dla tej odmiany było osłonięte od wiatru. Najczęściej jest sadzona w altankach oraz czy pergolach. Inną pobudzająca ciekawość odmiana hortensji jest Hortensja Phantom, która osiąga wręcz 3 metry wysokości, w związku z tym stanowi potężny krzew, który wypełnia przestrzeń pięknymi kolorami kwiatów. Można ją przycinać i w ten sposób formować jej kształt.

Dodatkowe informacje: Hortensja Phantom.


Post a Comment