Pellet drzewny – gdzie kupić? | Moje blogowanie

Bloguje bo to kocham

Pellet drzewny – gdzie kupić?

Jeżeli już w naszym domu jest system grzewczy, w którym stosuje się opał granulowany, taki jak pellet, to musimy pamiętać o tym, by wybierać tylko produkty bardzo wysokiej jakości, bez syntetycznych dodatków takich jak kleje, farby czy lakiery. Powinno się pamiętać o tym, że ten typ opału powstaje z sprasowanych odpadów po obróbce drewna, które nie powinny zawierać lakieru czy też kleju.
Wydajne materiały opałowe – co trzeba wiedzieć?
Nie ulega wątpliwości, że pellet drzewny to opał wysokoenergetyczny, który odznacza się również wysoką wydajnością, Dlatego tak bardzo chętnie stosowany jest w różnorakich piecach.

Trzeba natomiast pamiętać o tym, że powinien on pochodzić tylko ze przetestowanego źródła. Dlatego też warto korzystać np ze sklepów e-commerce, które we własnejej ofercie posiadają tylko opały najwyższej jakości pochodzące od przetestowanego oraz doświadczonego producenta. A przy tym, pellet powinien charakteryzować się także określonymi właściwościami, które przekładają się na jego kaloryczność, a więc wydajność systemu grzewczego, w którym taki opał jest stosowany. Właściwości dotyczą między innymi poziomu wilgotności, ale także zawartości popiołu czy innych dodatków. O ile te parametry utrzymywane są na właściwym niskim poziomie, to wówczas jest to materiał wysokokaloryczny, który w skuteczny sposób ogrzewa nawet znaczne powierzchnie. Warto pamiętać też o tym, że w przypadku pelletu niskiej jakości możemy spotkać się z myślami takimi jak duża ilość popiołu czy niska temperatura w piecu.

Dodatkowe informacje: pellet lava.


Post a Comment