Kuoka | Moje blogowanie

Bloguje bo to kocham

Kuoka

Jeśli szukamy wiarygodnych oraz sprawdzonych informacji na temat różnorakich pobudzających ciekawość gatunków zwierząt, to ze stuprocentową pewnością warto odwiedzić stronę internetową, gdzie znajdziemy sumiennie przygotowane artykuły. Jakiś czas temu ogromne zainteresowanie wzbudza gatunek kuoka krótkoogonowa, która zamieszkuje Australię oraz znajdujące się w pobliżu wyspy.
Co warto wiedzieć na temat kuoki krótkoogonowej?
Na początku trzeba wyjaśnić, że zainteresowanie tym zwierzęciem spowodowane jest między innymi obecnością zwiększającej się liczbie memów i zdjęć tego sympatycznego gatunku zwierzęcia.

Trzeba zaznaczyć, że jest to gatunek należący do rodziny kangurowatych. Jak się okazuje, kuoka jest torbaczem dokładnie tak samo jak kangury. Jednakże w przeciwieństwie do kangurów charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami, waży mniej więcej 3 kg. Cechą niepowtarzalną tego zwierzęcia jest krótki ogon. Powinniśmy mieć natomiast świadomość, że ze względu na swoje małe wymiary wcale nie jest to gatunek dopuszczony do hodowli amatorskiej. Wynika to bezpośrednio z faktu, że kuoka krótkonoga zagrożona jest wyginięciem, a tym samym objęta jest także ścisłą ochroną. Bardzo duże zainteresowanie wzbudza też behawior od tego gatunku, ponieważ cechą jedyną w swoim rodzaju jest to, że samica w przypadku zagrożenia może wykorzystać własne młode, by wykonać sobie szansę na ucieczkę. Jest to dość nietypowe zachowanie, które polega na rzucaniu młodymi. Warto dodać też o tym, że jest to gatunek, który świetnie sobie radzi w trudnych ustaleniach terenowych, a zatem przykładowo bez dostępu do wody i jedzenia.

Polecana strona: kuoka.


Post a Comment