Ekologiczne odkażanie – ozonowanie | Moje blogowanie

Bloguje bo to kocham

Ekologiczne odkażanie – ozonowanie

Ozonowanie to innowacyjna metoda odkażania, która nie wymaga stosowania chemii. W tej metodzie używa się tylko ozon, czyli silny przeciwutleniacz. Ozon odróżnia się bardzo mocnym działaniem bakteriobójczym.

Jest w odkażaniu znacznie szybszy i skuteczniejszy od popularnego chloru. A dodatkowo, ma zdolność niszczenia nie tylko bakterii, niemniej jednak także niektórych wirusów, pleśni, grzybów, patogenów różnego rodzaju, tlenku węgla roztoczy, a nawet gryzoni i owadów.
Gdzie stosowane jest ozonowanie?
Stosowanie ozonu do odkażania jest metodą ekologiczną, w związku z tym zakres użycia tej metody jest bardzo szeroki. W przeciwieństwie do odkażania z zastosowaniem silnych związków chemicznych, jest to metoda całkowicie bezpieczna i przyjazna środowisku naturalnemu. Powinno się również wspomnieć, że ozonowanie nie tylko niszczy drobnoustroje a także patogeny, ale też usuwa źródło nieprzyjemnych zapachów, co ma bardzo duże znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania gabinetów lekarskich a także weterynaryjnych, barów restauracji a także kawiarni. Właśnie dlatego ozonowanie szczecin zyskuje coraz większą popularność, a coraz więcej branż otwiera się na tę nową metodę skutecznego ekologicznego odkażania. Jeśli więc jesteśmy właścicielami lokalu gastronomicznego i tradycyjne metody usuwania zanieczyszczeń nie spełniają naszych oczekiwań, warto korzystać z oferty ozonowanie wnętrz szczecin. W ten sposób nie tylko i wyłącznie usuniemy najmniejsze z zanieczyszczeń, łącznie z wszystkimi drobnoustrojami, ale pozbędziemy się też nieprzyjemnych zapachów.
Więcej: ozonowanie pomieszczeń szczecin .


Post a Comment