Popularne odmiany orzecha włoskiego | Moje blogowanie

Bloguje bo to kocham

Popularne odmiany orzecha włoskiego

O posiadaniu własnych i przepysznych orzechów włoskich w swoim ogrodzie marzy dużo osób. Jest to dość proste w uprawie drzewo, które potrafi przynieść nam sporo radość , a ponadto praktycznie co roku dobre zbiory. Orzech włoski na nieszczęście posiada jedną wadę, a mianowicie niestety długi czas oczekiwania.

Na przepyszne orzechy będziecie musieli poczekać dosłownie dziesięć lat. Warto jednak wykazać się cierpliwością i zasadzić swój własny orzech, gdyż po dziesięciu latach będziecie delektowali się co roku kilogramami własnych orzechów włoskich. Na początku warto znaleźć orzech włoski szczepiony, który doskonale przyjmie się w waszym ogródku. Najwyższej jakości drzewko ze szkółki z całą pewnością sprawdzi się najlepiej i przez wiele lat będzie doskonale rosło w waszym ogrodzie.
Orzechy szczepione przez specjalistów cieszą się największą popularnością pomiędzy sadowników, którzy perfekcyjnie wiedzą, że są to najlepsze drzewka. Bez wątpienia szkółki posiadają troszkę wyższy cennik za własne drzewka, jednakże będą to na pewno dobrze wydane pieniądze. Jeżeli chcecie mieć za kilka lat swoje własne, smaczne orzechy, to warto postawić na orzech włoski Jacek. Ta odmiana słynie z posiadania co roku wielu orzechów oraz dodatkowo jest niesamowicie odporna na niskie temperatury , a dodatkowo szkodniki. Kupując tą popularną odmianę będziecie praktycznie posiadali stu procentową gwarancję, że za kilka lat w waszym ogrodzie pojawią się wasze swoje orzechy. Na pewno wtedy wszyscy domownicy podziękują wam za pomysł zasadzenia kilka lat wcześniej własnego orzecha włoskiego.
Źródło: Orzech włoski szczepiony.

FacebookTwitterGoogle+Share


Post a Comment