Przepiękna sztuka uliczna | Moje blogowanie

Bloguje bo to kocham

Przepiękna sztuka uliczna

Sztuka uliczna cieszy się coraz większą popularnością w naszym kraju. Jest to z całą pewnością jeden z najlepszych sposobności na ozdobienie brzydkich bloków , a dodatkowo murów, które już dawno przeżyły własne zdecydowanie najlepsze lata świetności. Malowanie murali cieszy się także coraz większą aprobatą społeczną.

Jeszcze kilka lat temu większość osób uważała murale za akt wandalizmu oraz niszczenia czyjejś własności. Aktualnie przepiękne murale miejskie stały się ozdobą miasta i powstają wręcz specjalne mapy, na których są zaznaczone wszystkie najistotniejsze dzieła sztuki ulicznej. Jeżeli więc poszukujecie sposobu na ozdobienie brzydkiego bloku lub muru, to warto zainwestować swoje pieniądze w najlepszych artystów, którzy oferują malowanie muralu.
Pierwszym krokiem jest oczywiście zbudowanie koncepcji , a dodatkowo projektu danego muralu, aby pasował on do otoczenia. Projektowanie murali nie jest zdecydowanie łatwe i najczęściej wiąże się ze sztuką kompromisów. Z jednej strony artysta musi wytworzyć swoje niepowtarzalne dzieło, ale z drugiej strony musi działać w zgodzie z zamierzeniami klienta. Warto dać dla artysty jak największą sposobność swobody, jednak bacząc na kilka istotnych kwestii. Każda sztuka powinna przede wszystkim łączyć ludzi, a nie ich dzielić. Warto więc upewnić się, że artysta nie sięgnie po kwestie bardzo mało odporne lub dosłownie obraźliwe dla Obywateli polski. Nie każdy z nas zrozumie mural prezentujący postacie święte na budynku starego bloku uznając to za zwykłą profanację symboli religijnych.
Więcej informacji: malowanie muralu.


Post a Comment