Zespół downa – wsparcie finansowe | Moje blogowanie

Bloguje bo to kocham

Zespół downa – wsparcie finansowe

Każdego roku wypełniając zeznanie podatkowe mamy okazję, by dofinansować działalność wybranej przez nas w organizacji. Pamiętajmy natomiast o tym, że musi być to organizacja pożytku publicznego, która została wpisana na taką listę, a więc jest zarejestrowana i posiada numer KRS. Są to organizacje, które pomagają osobom chorym, czy też zwierzętom.

Warto więc wykorzystać sposobność przekaż podatek, ażeby wspomóc działanie tej organizacji, która pomaga przykładowo dzieciom z zespołem downa.
Jak pomagać dzieciom z zespołem downa?
Oczywiście opieka nad dziećmi z zespołem downa wymaga nie tylko zaangażowania, niemniej jednak również profesjonalizmu, ponieważ są to na przykład zabiegi rehabilitacyjne. Stąd też zespół downa wsparcie finansowe to ogromna pomoc dla organizacji, czy również instytucji a także stowarzyszeń, które działają na rzecz przykładowo rodziców czy opiekunów zajmujących się dziećmi cierpiącymi na zespół Downa. Musimy uprzytamnić sobie, że są to wady rozwojowe, które przyczyniają się w głównej mierze do niepełnosprawności intelektualnej takich osób, która może występować zarówno w stopniu lekkim jak również średnim. Dlatego tak na prawdę istotna jest fachowa opieka, a więc pomoc ze strony rehabilitantów, fizjoterapeutów czy także psychologów. Jeżeli już więc chcemy wspomóc takie organizacje pożytku publicznego, możemy wejść na stronę organizacji, a następnie pobrać darmowy program do rozliczenia pita, gdzie samoczynnie rubryka związana z przekazaniem jednego procenta podatku dochodowego zostanie uzupełniona o KRS wybranej organizacji.

Sprawdź tutaj: przekaż podatek.


Post a Comment