Dobre strony internetowe | Moje blogowanie

Bloguje bo to kocham

Dobre strony internetowe

Bardzo dobra strona internetowa to taka, która przyciąga użytkowników i na której spędzają oni więcej czasu. Nie sztuką jest zaprojektować stronę byle jaką.

Sztuką jest, by strona ta była użyteczna i by spełniała swoje zadanie. Największą dobrą właściwością strony www jest zawsze funkcjonalność. Co z tego, że będzie ona piękna, skoro nie będzie funkcjonalna? Projektowanie stron www wykonywane jest w chwili obecnej w wielkiej ilości firm. Posiadanie strony to coś zupełnie zwykłego, dlatego również nie dziwi fakt, że popyt na te usługi jest bardzo duży.
Z uwagi na to, że tak jest, zupełnie zasadne wydaje się, że każdy, kto takie strony wykonuje, powinien przykładać dużą wagę do tego, żeby jego dzieła były efektywne. Na nieszczęście nie zawsze tak jest. Tak więc w momencie, kiedy klient chce powierzyć zaprojektowanie strony internetowej, powinien kłaść szczególny nacisk nie tylko na jej design, nie tylko na odpowiednią optymalizację, niemniej jednak także na to, a może przede wszystkim na to, by ta strona spełniała swoje zadanie. Jeśli nawigacja po niej będzie utrudniona, o ile bardzo trudno będzie znaleźć niezbite zakładki czy efektywności, to taka strona jest po prostu do niczego. Tworzenie stron www wymaga zaangażowania od strony praktycznej. Polecam pamiętać o ścieżce eye tracking o linii zanurzenia na stronie www i o zasadach psychologicznych, jakie posiadają wykorzystanie w przypadku poruszania się po wortalach internetowych. Projektowanie stron musi się opierać na sztywnych zobowiązaniach. Dopiero po ich spełnieniu można przejść do czegoś, w czym dopuszczalna jest pewna nutka innowacyjności, np. do grafiki czy dodatkowych efektywności.
Dodatkowe informacje: projektowanie stron.

FacebookTwitterGoogle+Share


Post a Comment