Naucz się obsługi komputera | Moje blogowanie

Bloguje bo to kocham

Naucz się obsługi komputera

Obecnie coraz więcej usług przenosi się do sieci. Kilka formalności wciąż można załatwiać w tradycyjnych stacjonarnych placówkach, jednak użytkowanie z rozwiązań internetowych jest w bardzo wielu sytuacjach premiowane przez usługodawców mniejszymi kosztami obsługi oraz dodatkowo łatwiejszym dostępem do informacji.

Specyfikacją jest już opłacanie abonamentu za radą przelewu albo karty debetowej bądź kredytowej.
Jednak osoby starsze, powyżej 50. roku życia, mogą mieć dylematy z wykorzystaniem nowych technice, gdyż wychowały się bez nich. Poruszają się w tym obszarze znacznie mniej swobodnie, dlatego nauka obsługi komputera ma możliwość wiązać się dla nich z dużym stresem, a dzieci i wnuki rzadko posiadają cierpliwość i czas dla seniorów wymagających szczególnej uwagi i cierpliwości. W pokonywaniu barier najlepiej pomocni są wyszkoleni wolontariusze działający w organizacjach non-profit i organizujący szkolenia w domach kultury, bibliotekach i innych tego typu instytucjach.
Dla seniorów z nieco większym doświadczeniem w obsłudze komputera, niemniej jednak chcących zgłębić oczywiste tematy w sposób bardziej szczegółowy, pomocny może być kurs komputerowy w internecie. Należycie zaprojektowany kurs spowoduje, że nauka obsługi komputera będzie przygodą, a nie mordęgą. Możliwe spektrum tematyki takich kursów jest szerokie. Może obejmować obsługę edytorów tekstów i arkuszy kalkulacyjnych, programów do przygotowywania prezentacji, wyuzdane szukanie informacji w sieci, bankowość internetową i kilka, kilka innych. Kurs komputerowy powinien być utworzony z rozważają o możliwych bieżących potrzebach i przekonywać uczestników, że nabyta wiedza i kwalifikacji dają się bezpośrednio zastosować.
Dodatkowe informacje: kurs komputerowy Gdynia.


Post a Comment