Ładne rzęsy | Moje blogowanie

Bloguje bo to kocham

Ładne rzęsy

Mimo iż sztuczne rzęsy są bardzo popularne i coraz w dodatku kobiet, zarówno młodych, jak i starszych, widujemy w takich rzeczach, to należy sobie zdawać sprawę z tego, że są niezbite przeciwwskazania do noszenia takich rzeczy głównie sztuczne rzęsy nie są dla kobiet, które są chore na trichotillomanię.
Ta choroba polega na notorycznym wyrywaniu w osobie włosków i jeżeli kobieta będzie miała sztuczne rzęsy, to będzie je wyrywała razem z naturalnymi. Drugim przeciwwskazaniem są wszelkiego rodzaju choroby oczu.

Jeżeli już cierpisz na zaćmę, jaskrę albo jakieś alergię oczną, to takie rzeczy absolutnie nie są dla ciebie wskazane. Ostrożnym trzeba być też wówczas, gdy wykazujesz nadwrażliwość na klej. Wtedy rzęsy na pasku lub przyklejane na stałe kępki mogą powodować reakcja alergiczną. Odczyn może się pojawić od razu lub po kilku dniach. Jeżeli rzęsy będą źle przyklejone i będą zbyt mocno odbijały się w powiekę, to podczas odrastania może to powodować problemy z oczami. Może się tak stać też wówczas, gdy twoje oczy nie są przystosowane do noszenia sztucznych rzęs albo gdy nie utrzymujesz dobrego poziomu higieny. Na nieszczęście sztuczne rzęsy nieprosto jest utrzymać w czystości i mogą się mnożyć tam bakterie , a ponadto drożdżaki i grzyby. Może też dojść do na mnożenia się pasożytów. Wówczas oczy zaczynają puchnąć i wyglądają dziwnie, jakbyś płakała. To 1-szy sygnał do tego, że trzeba szybko takie rzęsy zdjąć i przemyć oczy specjalnym preparatem a później używać krople do zaczerwienionych i spuchnięty oczu.
Dodatkowe informacje: sztuczne rzęsy.

FacebookTwitterGoogle+Share


Post a Comment