Naturalne kosmetyki | Moje blogowanie

Bloguje bo to kocham

Naturalne kosmetyki

Zadbane, śliczne i zdrowe włosy, to atut niejednej kobiety, oraz wielu facetów. Pielęgnować włosy powinno się cały rok. Zimą, skórę głowy męczą poliestrowe czapki i zmiany temperatur, a końcówki są narażone na niekorzystne działanie mrozu.

Z nadejściem lata, choć pozbywamy się kłopotu z grubym nakryciem głowy, nasilają się inne problemy. Zrozpaczone kobiety wpisują w wyszukiwarkę: jak pozbyć się łupieżu, jak ograniczyć przetłuszczanie, co na łojotok? Nie ma jednak jednego prostego rozwiązania, choć wiele działań można, a dosłownie powinno się podjąć już dzisiaj. Praca z włosami, to przede wszystkim praca ze skórą głowy, a ta zaczyna się od mycia. O ile do tej pory wydawało ci się, że nałożenie szamponu, spienienie i spłukanie wystarczą, ażeby prawidłowo oczyścić skórę głowy, jesteś w błędzie. Szamponowi trzeba dać czas. Po spienieniu najlepiej zostawić go na głowie na 5-10 minut i dopiero po tym czasie spłukać. Pozwoli to zadziałać składnikom aktywnym i bardzo dobrze doczyścić skórę głowy.
Sam szampon może jednak na prawdę często okazać się niewystarczający. Na rynku dostępne są też kosmetyki specjalistyczne, które działają na konkretne problemy. Peeling, serum, wcierka czy ampułki do włosów mogą, dzięki specjalnie dobranym składnikom zadziałać doraźnie w miejscu problemu. Mogą zniwelować łupież, przyspieszyć wzrost włosów, czy ograniczyć ich wypadanie. Ich działanie będzie możliwe jednak wyłącznie na najlepszym podłożu, a więc na umytej skórze głowy. Kolejnym razem, gdy zapytasz: co na łojotok? przyjrzyj się swojej technice mycia włosów, a następnie zacznij działać.

Polecamy: łysienie wcierka.


Post a Comment