Galeria sztuki – rzeźba | Moje blogowanie

Bloguje bo to kocham

Galeria sztuki – rzeźba

Rzeźbiarstwo współczesne wzbudza duże emocje, jak też przyciąga wielbicieli sztuki nowoczesnej, czy też osoby, które szukają pięknych a także wybitnych prac. Rzeźby Igora Mitoraja były obecne na pokazach oraz wystawach organizowanych przez najwybitniejsze galerie sztuki nowoczesnej w głównej mierze w Paryżu i Mediolanie, ale także w Nowym Jorku czy też na terenie Japonii.
Wybitne prace rzeźbiarskie – na co zwrócić uwagę?
Jeżeli jesteśmy zainteresowani sztuką, a w szczególności rzeźbiarzem, to niewątpliwie doskonale znamy nazwisko Igor Mitoraj.

Jest to artysta rzeźbiarz, który urodził się a także kształcił w Polsce, a następnie rozpoczął własną karierę jako rzeźbiarz na zachodzie Europy, we Francji oraz Włoszech. Tam również uruchomił swoją pracownię, gdzie powstawały jego wybitne prace, np takie jak Perseusz czy również Helios, które obecnie możemy oglądać na wortalach galerii nowoczesnej. Należy podkreślić, że Mitoraj w swoich pracach nawiązywał do pracy rzeźbiarzy starożytnych, a więc interesował się mitologią grecką oraz rzymską, którą z dużą uwagą studiował przez lata pracy zawodowej. Warto być świadomym również o tym, że Igor Mitoraj rzeźba to bardzo duże rozmiary prac, które wzbudzały zachwyt, jak również były wystawiane w charakterystycznych punktach największych miast europejskich, takich jak Paryż Mediolan czy Kraków. Nie powinno budzić zaskoczenia, że ten artysta jest nadal popularny w gronie miłośników oraz znawców sztuki, którzy preferują jego ogromny talent, zaangażowanie a także precyzję.

Zobacz także: Igor Mitoraj.

FacebookTwitterGoogle+Share


Post a Comment