Igor Mitoraj – rzeźby | Moje blogowanie

Bloguje bo to kocham

Igor Mitoraj – rzeźby

Jeżeli interesujemy się sztuką, a zatem np malarstwem czy rzeźbą, to niewątpliwie powinny nas zainteresować rzeźby realizowane przez uznanych artystów, którzy od wielu lat odnoszą sukcesy na arenie międzynarodowej. Stąd też dużym zainteresowaniem znawców a także wielbicieli sztuki cieszy się Igor MITORAJ rzeźba.
Rzeźby – na co zwrócić uwagę?
Nie ulega wątpliwości, że przyszłościowe rzeźby spotykają się z bardzo dużym zainteresowaniem, nie tylko krytyków i innych artystów, ale także ludzi, którzy interesują się sztuką.

Dlatego też ogromne zainteresowanie wzbudza rzeźba Igor MITORAJ Asklepios. Jest to rzeźba wykonana techniką klasyczną w brązie, też z wykorzystaniem trawertynu. Rzeźba ma wielkość omal 50 cm. Powinno się zaznaczyć, że artysta odebrał gruntowne wykształcenie artystyczne, a jego prace powstawały z wykorzystaniem klasycznych technik rzeźbiarskich, a więc są to rzeźby realizowane w kamieniu, jak również w brązie. Są to zarówno niewielkie rzeźby kameralne, ale również większe o charakterze monumentalnym. W swoich pracach na prawdę bardzo często odwołuje się do antyku. A przy tym, osoby zainteresowane rzeźbami tego artysty mogą zaznajomić się też z innymi pracami, a mianowicie takimi jak Igor MITORAJ Perseusz. Z całą pewnością warto na bieżąco śledzić galerie sztuki, które prezentują osobom zainteresowanym najnowsze prace czy również pracy już uznane. Niewątpliwie będzie to gratka dla wszystkich wielbicieli sztuki, którzy pasjonują się przykładowo rzeźbą, która nawiązuje do okresu antyku, do zatem są to na przykład prace wykonywane w brązie.

Źródło informacji: Igor MITORAJ Perseusz.

FacebookTwitterGoogle+Share


Post a Comment