Dodatkowe pieniądze w internecie | Moje blogowanie

Bloguje bo to kocham

Dodatkowe pieniądze w internecie

 

Zarabianie przez internet jest coraz bardziej zwykłym zajęciem. Jest na to wiele sposobów, przykładowo.: płatne kliki, maile, ankiety itd. Natomiast właściwym pomysłem jest prowadzenie własnego bloga lub strony. O ile blog będzie prezentował dobrej jakości treść i będzie na nim ruch, to ma możliwość przynieść wiele profitów. Swój pomysł na biznes w sieci ma możliwość tak faktycznie stworzyć prawie każdy. Jest kilka serwisów, które umożliwiają założenie bloga za free, przykładowo. Blogger.com natomiast bardziej profesjonalnie będzie niewątpliwie wyglądał blog na płatnym hostingu, wykonany chociażby w WordPressie. W Polsce i na świecie, z każdym dniem rośnie cyfra blogerów. Problem natomiast w tym, że jest pełno blogów, które tylko zajmują miejsce w internecie, wolną domenę i niczego nowego nie wnoszą. Taki blog nie posiada perspektyw, żeby odnieść jakikolwiek sukces, a już tym bardziej zarobek.

Jak zarabiać na blogu ?
Jest wiele metod, w większości wykorzystywanych przez blogerów. Są to:

-Reklamy kontekstowe. Prawdopodobnie najpopularniejsza forma jeśli chodzi o zarabianie na blogu. A największą, najlepiej zaufaną i najbardziej płacącą firmą jest Wyszukiwarkę Adsense. Inni ludzie potrafią zarabiać na tym grube tysiące.

-Sprzedaż linków tekstowych, czyli udostępnienie miejsca na stronie, czy blogu do wyświetlania się linków prowadzących do pozycjonowanych stron. Sprzedaż linków tekstowych na blogu jest ryzykowna, gdyż wyszukiwarka Google coraz niżej umieszcza takie blogi w spersonalizowanych algorytmach. Jednak, kiedy komuś nie zależy na ruchu, to ma możliwość zarabiać sobie w ten metodę kilkaset zł miesięcznie. Najpopularniejsze platformy: Prolink, Linkolo, Seopilot.

-Artykuły sponsorowane. Jest to opublikowanie na swoim blogu wpisu, promującego czyjeś usługi, stronę czy sklep. Jest to świetny sposób na dorobienie sobie dosłownie kilkaset złotych miesięcznie. Dużym plusem tej metody jest to, że wręcz blog bez dużego ruchu ma możliwość zarabiać. Najpopularniejsze platformy: Reachblogger, Whitepress, Nextcontent.

Sprawdź: zarabianie na stronie internetowej.


Post a Comment