Jak działa pozycjonowanie | Moje blogowanie

Bloguje bo to kocham

Jak działa pozycjonowanie

Wartościowe linki czy także spam? Chcąc zareklamować własną stronę internetową bardzo częstokroć używa się pozycjonowanie. Sposób ten jest bardzo skuteczny i jeżeli zostanie dobrze wykreowany to na pewno pozwoli pozyskać bardzo wielu potencjalnych klientów. Jednakże bardzo bardzo istotną kwestią jest to w jaki sposób będzie realizowane SEO oraz w jaki sposób będą zdobywane linki.

Zasadniczo najbardziej ważną różnicą jest to w jaki sposób będzie zdobywało się linki do swojej strony. Im bardziej agresywna technologia zdobywania linków tym większa szansa na pozyskanie kar od google. Techniki zasadniczo dzielą się na dwie najpopularniejsze: spamowanie , a oprócz tego linkowanie przy wykorzystaniu wartościowych linków.
Wartościowe linki
Pozycjonowanie przy wykorzystaniu tej metody polega na zdobywaniu niedużych ilości linków pochodzących z najlepszych źródeł. Tego rodzaju źródłami mogą być na przykład najlepsze katalogi, portale tematyczne uznane na rynku czy również fora tematyczne przeróżnego rodzaju. Jednak niestety znacząca większość pozycjonerów nie jest w stanie poradzić sobie z uzyskiwaniem tego rodzaju linków. Jednakże tego rodzaju linki mają przewagę ponieważ nie potrzeba ichniejszym kilka. Wystarczy wyłącznie linków, aby zyskać odpowiednie pozycje. W związku z tym ta metoda jest bardzo popularna w gronie wielu osób.
Spam
Jest to forma, która polega na zdobywaniu olbrzymich ilości linków, które będą pochodziły z praktycznie dowolnego miejsca w internecie. W przypadku tego podejścia zdobywa się linki w hurcie nie patrząc na to skąd będą chodziły. Nie polecam wówczas także przemyśleć czy uzyskany link jest dobry czy też raczej niskiej jakości. Bierze się wtenczas w praktyce wszystko niezależnie czy linki pochodzą z Polski, Chin czy również całkiem innych krajów. Bierze się wtenczas praktycznie wszystko co wyłącznie się da i jest linkiem. Natomiast na nieszczęście to podejście może powodować uzyskanie kar od Wyszukiwarkę.
Sprawdź tutaj: tworzenie zaplecza pozycjonerskiego.


Post a Comment