Nietypowe opakowania | Moje blogowanie

Bloguje bo to kocham

Nietypowe opakowania

Opakowanie produktu posiada bardzo bardzo duże znaczenie. To ono w ogromnej liczbie przypadków odpowiada za to, czy konsument w ogóle po nie sięgnie. Choćby opakowanie zazwyczaj ostatecznie i tak ląduje w koszu na śmieci, to kupujący bardzo w znaczącej liczbie przypadków decydują się na takie produkty, które mają bardzie interesujące opakowania.

Dla nich opakowanie produktu posiada znaczenie miłe dla oka i jeśli mogą, oni wybrać między takim normalnym, a wyjątkowym, to preferują oni to drugie. Takie sytuacje są tym bardziej pewne, jeżeli już takie produkty kupowane są na prezenty. Wtedy do ichniejszym opakowania przywiązuje się jeszcze większą uwagę i nadaje im się większe znaczenie.
Kiedy dokonują oni takich decyzji znaczenie posiada dla nich też etykieta produktu, bo dzięki takiej, mają oni szansę poznać jego zasadnicze właściwości. O ile będzie to produkt spożywczy – to na etykiecie będzie informacja o jego składzie, o ile będzie to wyrób kosmetyczny, to poza składem, etykieta podaje również jego zasadnicze wykorzystanie i działanie. Z całą pewnością w przypadku kosmetyków nie wszystkie informacje znajdują się na etykiecie, bo nie posiada nie wystarczającej ilości miejsca. Reszta, która musi być podana do informacji kupującego, jest publikowana na załączonej ulotce. Tak jest wręcz wówczas, gdy wybiera się opakowania reklamowe. Takie najczęściej są charakterystyczne i wyjątkowe. I są dostępne w ograniczonych ilościach. Produkty, których opakowania są nieco inne, nie w każdym momencie kosztują więcej. Zdarza się, że ichniejszym producenci celowo urozmaicają opakowania swoich towarów, bo dzięki temu zainteresowanie nimi jest większe. Dlatego kreacja opakowań jest obecnie bardzo częstym zleceniem w agencjach kreatywnych. W wielu przypadkach jest to działanie, które sprzyja promocji i reklamie. Czasami tak nieznaczny zabieg, jaka jest zmiana opakowania, przynosi bardzo rewelacyjne rezultaty. Dlatego wielu producentów co jakiś czas odświeżają opakowania swoich towarów.
Sprawdź tutaj: projektopakowania.creatino.eu.

FacebookTwitterGoogle+Share


Post a Comment