Zwiększ sprzedaż swoich produktów bądź usług | Moje blogowanie

Bloguje bo to kocham

Zwiększ sprzedaż swoich produktów bądź usług

W chwili obecnej bardzo dużo osób przed dokonaniem zakupu postanawia sprawdzić jakie są ceny produktów w innych sklepach, czy dana firma ma świetne opinie oraz co Ci piszą o konkretnych produktach. Internet to taka wioska, gdzie możemy zapytać inne chłopcy i dziewczęta, których dosłownie nie kojarzymy, o to co sądzą o danej usłudze/firmie/produkcie i tak dalej.

Takie informacje możemy odkryć po pierwsze na wortalach z opiniami i są one podzielone na opinie o produktach oraz dodatkowo opinie o danej firmie czy sklepie. Z drugiej strony możemy także zadać pytanie na forum lub śledzić konwersacje. Internet to źródło wartościowych informacji, a firmy o których mówi się online pozytywnie zdobywają większą ilość kontrahentów, ponieważ pragniemy nabywać produkty z polecenia. Konsumenci chronią się w ten sposób przed oszustami, firmami, które wykonują swoje usługi nierzetelnie , a oprócz tego wydawaniem pieniędzy na produkty, które nie są tego warte.

Czy jako firma jesteśmy skazani tylko i jedynie na czekanie czy pojawią się jakieś opinie? Zdecydowanie nie. Należy dowiedzieć się więcej o buzz marketingu czy potocznie mówiąc marketingu szeptanym. Powinno się zaznaczyć, że należy te działania powierzyć specjalistom z tej dziedziny – agencji reklamowej. Należy być ostrożnym we wszelkich tego rodzaju działaniach, żeby nie odwróciły się one przeciwko nam. Teksty muszą być odpowiednio zrobione i para się tym profesjonalny copywriter.

Jeżeli już pragniemy ażeby o naszej firmie pisano online, a internauci korzystali z usług naszego biznesu z poleceń to powinniśmy zainwestować w działania marketingowe. Powinno się jednak najpierw zadbać o to ażeby znać swoje mocne i słabe strony i mieć świadomość tego jak się komunikować.

Więcej: buzz marketing.

FacebookTwitterGoogle+Share


Post a Comment