Jak pozbyć się rozstępów? | Moje blogowanie

Bloguje bo to kocham

Jak pozbyć się rozstępów?

 

które w szybkim tempie przybrały na wadze lub odchudzających się, z wynikiem jojo, które na przekształceń chudną i tyją. Drogerie całe są specyfików mających rozwiązać kłopot – nie w każdej chwili jednakże są one skuteczne. Jeżeli już systematyczne stosowanie kosmetyków nie likwiduje rozstępów, powinno się zacząć kompleksową pielęgnację, która umożliwi jak najmocniej je rozjaśnić – nie w każdym momencie możliwe jest całkowite usunięcie domowymi sposobami.

Pierwszym krokiem w walce z rozstępami powinien być peeling. Nie tylko usunie on martwy naskórek, odsłaniając nowy, ale głównie wygładzi skórę, sprawiając, że wizualnie będzie ona prezentowała się dużo lepiej. Regularnie wykonywany może w znacznym stopniu rozjaśnić przebarwienia, poprzez ścieranie wierzchniej warstwy naskórka. Dalszym etapem pielęgnacji jest sięgnięcie po balsam albo krem do ciała z aktywnymi składnikami – tutaj świetnie testuje się masło shea. Składnik ten odnawia komórki skóry i poprawia jej koloryt, usuwając wszelkie plamy, przebarwienia i podrażnienia. Shea jest w stanie znacząco zregenerować uszkodzoną skórę. Usuwanie rozstępów to przede wszystkim wygładzanie i natłuszczanie skóry, tak, żeby jej warstwa wzmocniła się i nabrała zdrowego kolorytu i blasku.

Trzeba pamiętać, że odpowiednia pielęgnacja zadziała tylko wówczas, gdy będzie stosowana regularnie. Najlepszy dosłownie kosmetyk nie zdziała cudów, gdy będzie używany jedynie raz na jakiś czas.

Zobacz też: peeling.

FacebookTwitterGoogle+Share


Post a Comment