Rehabilitacja i sprzęt dla niepełnosprawnych | Moje blogowanie

Bloguje bo to kocham

Rehabilitacja i sprzęt dla niepełnosprawnych

Jakie sprzęty ułatwiają życie osobom niepełnosprawnym? Do czego służy skuter elektryczny inwalidzki? Skuter elektryczny dla inwalidy to wyjątkowo pomocne urządzenie. Dzięki skuterowi elektrycznemu osoba niepełnosprawna jest bardziej niezależna w tym, co robi. Dzięki prostocie poruszania się i stabilności skutery elektryczne stanowią obecnie jeden z wygodniejszych środków transportu dla inwalidów.

Jest to opcja z całą pewnością przewyższająca zwykłe wózki inwalidzkie, które na prawdę często zawodzą, a także męczą swoich użytkowników przez konieczność napędzania ich rękoma. Skutery elektryczne są więc dla osób niepełnosprawnych niesamowicie przydatną pomocą i wsparciem w trakcie zmagania się z trudnościami dotyczącymi poruszania się.
Pomoc w pokonywaniu problematycznych barier architektonicznych
Osoby niepełnosprawne muszą mierzyć się z wieloma rozterkami życia normalnego. Pomiędzy tych problemów znaleźć może się m.in. wchodzenie czy schodzenie ze schodów. Z pomocą niepełnosprawnym przychodzą schodołazy. Są to urządzenia medyczne, które mają ułatwić transport osób z różnymi niepełnosprawnościami, a w szczególności tych poruszających się na wózkach inwalidzkich. Najpopularniejsze pośród osób niepełnosprawnych są schodołazy kroczące. Są one utworzone z lekkich materiałów i mają dość prostą konstrukcję. Osoba niepełnosprawna nie musi dosłownie schodzić ze swojego wózka, jednak do pokonania przeszkody potrzebna jest druga osoba, która poprowadzi schodołaz. W teraźniejszych czasach dostępne są też całkowicie zautomatyzowane schodołazy gąsienicowe. Są one udogodnieniem dla osób z niepełnosprawnościami, a za ich pomocą można zdobyć się praktycznie na każdym kroku. Są wytrzymałe, ale równocześnie nie ciężkie i wygodne w użytkowaniu.

Więcej: wózki toaletowo prysznicowe.

FacebookTwitterGoogle+Share


Post a Comment