Rehabilitacja po artroskopii i operacjach | Moje blogowanie

Bloguje bo to kocham

Rehabilitacja po artroskopii i operacjach

Artroskopia to zabieg wykonywany w celu ocenienia diagnostycznego struktur, przykładowo kolana czy barku. Używa się go w sytuacji wystąpienia różnych nieprawidłowości w obrębie danego stawu. Nie jest to zabieg bardzo inwazyjny, a jego przeprowadzenia nie wymaga hospitalizacji.

Jednak staw, który został mu poddany, musi być po zrobieniu zabiegu maksymalnie obciążonych. Zalecany jest również szybkie wprowadzenie rehabilitacji.
Rehabilitacja po artroskopii
Należy zacząć od tego, że rehabilitacja po artroskopii kolana może trwać dosłownie do 3 miesięcy, zależy to od stanu pacjenta oraz szybkości regeneracji. Zaleca się, ażeby na początku ćwiczenia z fizjoterapeutą odbywały się co najmniej dwie razy w tygodniu. Szczególnie w sytuacji stawu kolanowego czas ma kluczowe znaczenie i im szybciej zaczniemy rehabilitację, tym lepiej. W sytuacji powrotu do prawidłowego działania stawu kolanowego kluczowe są pierwsze 4 tygodnie, dlatego nie należy zwlekać z decyzją o podjęciu rehabilitacji. Oczywiście bardzo duże znaczenie w powrocie do sprawności, ma właściwy dobór ćwiczeń o właściwym natężeniu a także częstotliwości. Na podobnych zasadach odbywa się rehabilitacja po artroskopii łokcia. Także w tym przypadku duże znaczenie ma czas a także fachowa fizjoterapia pod okiem doświadczonego specjalisty. Czas ma kluczowe znaczenie w przywracaniu użyteczności uszkodzonego albo objętego stanem zapalnym stawu, też po operacjach należy jak najszybciej rozpocząć rehabilitację. Przykładem jest szybka rehabilitacja po operacji barku, która pozwala na powrót pacjenta do zdrowia.
Sprawdź: rehabilitacja po artroskopii kolana.


Post a Comment