Przegląd techniczny | Moje blogowanie

Bloguje bo to kocham

Przegląd techniczny

Niestety niedawno wszystko nieubłagalnie drożenie, zarówno paliwo jak i części do samochodu. Też za przegląd okresowy zapłacimy nieco więcej.
Zapewne wiemy i pamiętamy o tym, że przegląd diagnostyczny samochodu realizujemy corocznie.

Także nowy samochód, który dopiero opuścił salon musi przejść przegląd. Tylko z konieczności wykonywania przeglądów wyłączone są pojazdy zabytkowe, które wyposażone są w charakterystyczne żółte tablice rejestracyjne. Badanie techniczne samochodu ma stały charakter i określają to obowiązujące przepisy prawa.
Aktualna cena za przegląd auta osobowego wynosi 98 złotych. Ta cena obowiązuje w całej Polsce. W trakcie przeglądu powinno się także uiścić opłatę ewidencyjną w wysokości mniej więcej 3 pln. Ale, jeżeli nasz samochód wyposażony jest w gaz to cena za przegląd może się różnić, ponieważ należy także przeprowadzić badanie techniczne butli. Więc za przegląd auta z instalacją LPG zapłacimy 162 złote.
Jeśli nasz samochód stracił ważne badanie techniczne to na stacji sprawdzeniu aut można go stworzyć dosłownie po terminie. Jeżeli termin badania nie został przekroczony o 45 dni to wtedy cena za przegląd nie ulegnie zmianie. Po upływie tego terminu stacja kontroli samochodów może doliczyć dodatkowe koszta, które są już uzależnione od stacji, w której będziemy wykonywać przegląd techniczny samochodu. Warto więc pilnować tego terminu, ażeby nie być narażonym na dodatkowe wydatki z tego tytułu. Najlepiej więc ustawić sobie sms przypominający o kończącym się badaniu technicznym pojazdu mechanicznego.

Źródło: myjnia Bielsko-Biała.


Post a Comment