Tester akumulatora – areometr | Moje blogowanie

Bloguje bo to kocham

Tester akumulatora – areometr

Niestety zimą często zdarza się tak, że nie możemy odpalić samochodu. Bardzo często w takich sytuacjach winowajcom jest akumulator, który magazynując prąd stały odpowiada za rozruch pojazdów, a także za działanie systemów elektrycznych takich jak klimatyzacja czy komputer pokładowy. Wielu kierowców zaskoczonych jest niesprawnością techniczną akumulatorów, ponieważ nie sprawdzają jego stanu.

A jak się okazuje, jest to bardzo proste, ponieważ możemy wykorzystać tanie i dostępne w sklepach internetowych urządzenia, a mianowicie areometr do elektrolitu.
Dlaczego powinno się sprawdzać akumulatora?
Niestety nie jesteśmy w stanie odpalić samochodu bez sprawnego akumulatora. Co za tym idzie, warto sprawdzać jego stan techniczny, używając łatwe i dostępne dla każdego rozwiązania, tj. tester do akumulatora. Jest to urządzenie warsztatowe, które dostaniemy w sklepach internetowych w niewielkiej cenie. Warto także wspomnieć o tym, że obsługa tego urządzenia jest bardzo prosta, więc bez najmniejszego problemu sobie z tym poradzimy. Dostępne na rynku testery odróżniają się nie tylko prostotą i funkcjonalnością, ale także ergonomicznym uchwytem, który ułatwia jego obsługę. Co za tym idzie, tester gęstości elektrolitu umożliwi nam wycenić stan akumulatora, a zatem podejmiemy decyzję, czy powinno się go już wymienić, czy może wyłącznie zastosować nowy płyn technicznym. Stosując takie proste rozwiązania unikniemy kłopotliwych sytuacji, które na prawdę bardzo często zdarzają się, w szczególności w okresie zimowym, kiedy akumulatory najczęściej odmawiają posłuszeństwa.

Sprawdź również informacje na stronie: tester elektrolitu.

FacebookTwitterGoogle+Share


Post a Comment