Izolacja kanałów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych | Moje blogowanie

Bloguje bo to kocham

Izolacja kanałów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

Rockwool Klimafix jest innowacyjną izolacją kanałów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. Klimafix to samoprzylepna matą lamelowa z wełny mineralnej pokryta zbrojoną folią aluminiową. Mata ta ma kilka zalet. To co ją przede wszystkim wyróżnia, to sposób montażu. Dzięki fabrycznie nałożonej warstwie kleju (zabezpieczonej folią PE), matę można łatwo i precyzyjnie przymocować bez dodatkowych elementów montażowych (dla gr. ≤40mm) takich jak szpilki samoprzylepne czy talerzyki zaciskowe. Oprócz tego montaż odbywa się bez dodatkowych narzędzi i bez użycia prądu. Skraca to znacznie czas pracy oraz zmniejsza koszt izolacji. Dzięki takiemu montażowi eliminuje się ryzyko kondensacji pary wodnej na nieszczelnościach folii aluminiowej w miejscu przebicia szpilką. Eliminuje się również ryzyko korozji kanału w przypadku zgrzania szpilki do kanału.

Kolejną niepowtarzalną cechą maty Klimafix jest układ włókien prostopadły do podłoża. Układ ten sprawia że mata jest mocna i sprężysta. Ma on również wpływ na to, że mata nie zmienia prywatnej pierwotnej grubości na powierzchniach płaskich, zagięciach i narożnikach.

Maty Klimafix są idealnym rozwiązanem do izolacji termicznej, akustycznej i przeciwkondensacyjnej kanałów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych o dowolnym przekroju. Świetnie sprawdzają się na każdym kroku tam, gdzie poza właściwości izolacyjnych kładzie się nacisk na czas stworzenia i estetykę izolacji.

Rockwool opracował również katalog nakładów rzeczowych KNR nr 9-16 pozwalający precyzyjnie wycenić koszt i czas stworzenia izolacji. A dodatkowo firma oferuje program Heatrock umożliwiający precyzyjny dobieranie grubości izolacji w tym izolacji Klimafix.

Sprawdź więcej: rockwool klimafix.


Post a Comment