Jak działają folie grzewcze | Moje blogowanie

Bloguje bo to kocham

Jak działają folie grzewcze

Ogrzewanie elektryczne staje się coraz bardziej popularnym sposobem na dostarczanie ciepła do wnętrz w domach i mieszkaniach. Dobrym rozwiązaniem w tej kwestii jest wykorzystanie specjalnych folii, które działają w technologii podczerwieni. Można je stosować w bardzo wielu miejscach, na przykład jako ogrzewanie podłogowe pod panelami.

Folie grzewcze odróżniają się dobrym wykorzystaniem energii, praktycznie ogół jej wypromieniowując w kierunku podłogi. Dzięki temu, nawet o ile nie mamy dobrej izolacji termicznej stropu bądź posadzki pod podłogą, to nadal możemy cieszyć się dobrą efektywnością. Folie na podczerwień to więc przede wszystkim oszczędność energii elektrycznej, dzięki temu że ciepło generowane jest wnikliwie w tym miejscu, gdzie jest to najbardziej potrzebne.
Samo działanie folii jest bardzo łatwe. Posiada ona zatopione elementy grzejne w postaci małych drucików, które pod wpływem przepływu prądu elektrycznego mocno się rozgrzewają. Ich temperatura wynosi powyżej 100 stopni Celsjusza, dzięki czemu emitowana jest duża ilość promieniowania podczerwonego. Wydostaje się ono z folii tylko w kierunku podłogi, co powoduje że ogrzewanie tego rodzaju jest tak bardzo ekonomiczne. Folie grzewcze na podczerwień układa się bardzo łatwo, są tanie w zakupie, a równocześnie ich trwałość to wręcz kilkadziesiąt lat. Raz ułożone przykładowo. pod panelami podłogowymi albo glazurą w kuchni bądź łazience, będą służyć bezawaryjnie, zapewniając nam komfort i zawsze ciepłe stopy. Można je obsługiwać także w wielu innych konfiguracjach, na przykład. jako ogrzewanie ścienne.

Sprawdź: folia na podczerwień.


Post a Comment