Rośliny ozdobne, które sprawdzają się w ogrodach | Moje blogowanie

Bloguje bo to kocham

Rośliny ozdobne, które sprawdzają się w ogrodach

Własny ogród to marzenie wielu z nas. By był natomiast piękny, należy wyposażyć go w odpowiednie elementy, jak również zadbać o odpowiednią oprawę z roślin ozdobnych. Jeśli dopiero rozpoczynamy naszą przygodę z ogrodnictwem, to wtedy najlepiej skorzystać z gatunków prostych w uprawie, które nie wyróżniają się dużymi wymogami, jeśli chodzi o warunki glebowe a także pielęgnację.

Jeśli jednak jesteśmy doświadczonymi ogrodnikami i kojarzymy się na uprawie roślin, to wówczas możemy sobie pozwolić na wybór gatunków, które wymagają uwagi a także cierpliwości.
Rośliny, które niezawodnie sprawdzą się w każdym ogrodzie?
Oczywiście we wszystkich ogrodach powinny odnaleźć się trawy ozdobne, które perfekcyjnie nadają się do kompozycji rabatowych. Na szczęście ogromna różnorodność umożliwia wybrać gatunek dobry do naszego ogrodu, czyli warunków glebowych oraz aranżacji. Świetnie wygląda oraz sprawdza się w różnych ustaleniach Kostrzewa Sina. Jest to trawa o niebiesko-zielonych liściach, które tworzą kępy. Należy do roślin niewielkich, dorasta do mniej więcej 30 cm. Nie zmienia to natomiast faktu, że wygląda bardzo efektownie. Bez wątpienia jak znakomita większość traw ma niewielkie wymagania, jeżeli chodzi o uprawę. Inną rośliną, która powinna wyszukać się w ogrodzie, jest całą pewnością hortensja. Do wyboru mamy wiele różnorakich gatunków, na przykład Hortensja Red Baron, która osiąga imponujące rozmiary, dorasta wręcz do półtora metra wysokości. Innym ciekawym gatunkiem Hortensja pnąca, która dobrze radzi sobie dosłownie w pełnym zacienieniu.

Zobacz: Kostrzewa Sina.


Post a Comment