Ludzkie zainteresowania | Moje blogowanie

Bloguje bo to kocham

Ludzkie zainteresowania

Sieć jest taką przestrzenią, gdzie w zasadzie właściwie każdy może prezentować własne poglądy i przekonania. Nie musi w tym celu posiadać własnej witryny, bo w sieci istnieje kilka stron, gdzie można wypowiadać się na kwestie w różnych tematach.

Nie ma wówczas znaczenia, czy przedstawimy się jako Jacek Barciak, czy za radą jakiegoś niewiele zrozumiałego pseudonimu. To nie będzie miało znaczenia. Ważne jest jednakże to, że na nasz wpis ma możliwość zareagować na prawdę ważna ilość ludzi. Wśród nich na pewno znajdą się tacy, którzy będą popierać nasze zdanie i tacy, którzy całkowicie je zanegują.
Bo Internet jest perfekcyjnym miejscem do prowadzenia dyskusji światopoglądowych. Tutaj ludziom dużo łatwiej przychodzi wypowiadanie własnych zdań. Dużo łatwiej niż w realnej rzeczywistości. Jeśli nikt nie jest w stanie ichniejszym rozpoznać, to łatwiej jest im mówić o tym, jakie znaczenie posiada dla nich geopolityka czy jaki posiadają stosunek do seksu oralnego. W sieci dużo łatwiej mówi się o poglądach kontrowersyjnych i takich, które nie należą do popularnych. Bycie anonimowym sprzyja także na nieszczęście fali hejtu. W sieci, jak nigdzie indziej łatwo jest kogoś obrzucać błotem i niezbyt przyjemnymi epitetami. Choć strony są sprawdzane i nadzoruje się to, co na nich jest umieszczane, to nad wszystkim zapanować się nie da. W wielu przypadkach jest tak, że kontrowersyjne wypowiedzi są promowane, bo one przyciągają uwagę. Kategorycznie więcej osób zwróci przecież uwagę na wpis o nienawiści do matki niż taki w którym z uwagą wyjaśnia się, na czym polega geostrategia. To wynika poniekąd z właściwości ludzkiej natury.
Zobacz także: Jedwabny Szlak.

FacebookTwitterGoogle+Share


Post a Comment