Roboty zastępują z sukcesem ludzi | Moje blogowanie

Bloguje bo to kocham

Roboty zastępują z sukcesem ludzi

Drogie koszty utrzymania pracowników
Wiele ludzi w dzisiejszych czasach narzeka na zarobki. Coraz częściej zarobki są porównywane z innymi państwami Unii Europejskiej i rzeczywiście nie wygląda to dobrze. Jednak pracownicy nie zdają sobie sprawy jakie pracodawca ponosi koszty w związku z zatrudnieniem jednego pracownika.

Oprócz wypłatą są inne niezbędne opłaty, których pracownik nie widzi. Chodzi o ubezpieczenie zdrowotne, ubezpieczenie społeczne, ubezpieczenie rentowe czy także ubezpieczenie emerytalne. Nic dziwnego, że pracodawcy szukają oszczędności gdzie jedynie mogą. Niedawno bardzo popularnym tematem jest reedukacja kosztu pracy. Czy jest to w ogóle możliwe? Zaraz się o tym przekonamy.
Robot pracujący na produkcji
Okazuje się, że już dawno mamy do czynienia z czymś takim co jest określane jako robotyzacja produkcji. Żyjemy tak faktycznie w czasach zupełnie nowe rzeczywistości. Pracownicy pracujący w dużych firmach nie pragną już wykonywać prostych zadań. Podejście do pracy faktycznie się zmienia. Obserwujemy chociażby ograniczone zaangażowanie w pracę, mniejszą lojalność jak i także zwiększoną rotację w miejscu pracy. Wszystko to przekłada się na niższą jakość pracy. Okazuje się, że robot może sobie świetnie poradzić na roboczym stanowisku. Co jak co, ale każdy pracodawca będzie zadowolony. Robot robi wszystko z dużą uwagą, w każdej sytuacji jest gotowy do pracy oraz nigdy się nie męczy. Co nam więc więcej potrzeba? Prawdopodobnie już niczego.
Więcej informacji na stronie: Robotyzacja stanowiska.


Post a Comment