Środki restrukturyzacyjne – do czego służą? | Moje blogowanie

Bloguje bo to kocham

Środki restrukturyzacyjne – do czego służą?

W przypadku problemów majątkowych i utraty płynności finansowej powinno się w sposób prawny zabezpieczyć mienie przed egzekucją, a więc zadbać o działania restrukturyzacyjne. Takie postępowanie na każdym etapie prowadzone oraz nadzorowane jest przez kancelarie adwokackie, które specjalizują się w zakresie prawa restrukturyzacyjnego, jak także gospodarczego i handlowego.
Restrukturyzacja – co warto wiedzieć na jej temat?
Należy zaznaczyć, że kancelarie adwokackie w ramach usług podejmują się prowadzenia spraw związanych zarówno z procesami naprawczym podmiotów gospodarczych, w tym gospodarstw rolnych, jak również procesów upadłościowych związanych z ogłoszeniem bankructwa, zarówno działalności gospodarczych, jak także upadłości konsumenckiej.

Warto zdawać sobie sprawę jednak, że postępowanie upadłościowe to ostateczny krok, którego powinno się unikać. Na 100 procent rozstrzygnięciem jest postępowanie restrukturyzacyjne, które pozwala na zyskanie środków, które umożliwiają odzyskanie płynności finansowej, jest także wznowienie albo rozszerzenie działalności. Warto więc postarać się o pozyskanie tych środków, ażeby nie ogłaszać bankructwa. Pamiętajmy, że kancelarie prawne oferują swoim klientom między innymi doradztwo restrukturyzacyjne, czyli pomoc w wybraniu najskuteczniejszego narzędzia naprawczego, które umożliwia na przywrócenie płynności finansowej. Ponadto, kancelarie podejmują się także prowadzenia negocjacji z wierzycielami klienta, tak aby zyskać porozumienie na ustaleniach możliwie najkorzystniejszych dla klienta.

Zobacz: doradztwo restrukturyzacyjne.


Post a Comment