Jak przechowywać dane cyfrowe? | Moje blogowanie

Bloguje bo to kocham

Jak przechowywać dane cyfrowe?

Właściwie każdy z nas posiada dane w postaci cyfrowej, które są najbardziej istotne i w żadnym wypadku nie powinny ulec zniszczeniu. Najważniejsza zasada bezpiecznego przechowywania danych mówi o tym, aby nie przechowywać kopii zapasowych w jednym miejscu. Wskazane jest aby, kopie zapasowe znalazły się w przynajmniej dwóch różnorakich lokalizacjach.

W ten sposób zabezpieczamy wszystkie konieczne dla nas czy dla naszego biznesu informacje przed ewentualną kradzieżą sprzętu czy na wypadek zdarzeń takich jak zalanie czy pożar.
W jaki sposób przechowywać cenne dane?
W pierwszej kolejności powinno się zaznaczyć, że bezpieczne przechowywanie danych umożliwia skorzystanie z usług firm, które umieszczają nośniki informacji, czyli na przykład dyski twarde, taśmy, płyty CD czy DVD w bezpiecznych lokalizacjach. Taka archiwizacja danych cyfrowych zabezpiecza nas przed ich utratą w wypadku zdarzeń, na które nie mam wpływu i których nie jesteśmy w stanie przewidzieć. W sytuacji funkcjonowania firm konieczne jest uwarunkowanie warunków przechowywania dysków twardych z backupem danych. W praktyce znaczy to, że powinno się z przedstawicielem firmy zewnętrznej ustalić zasady odbierania nośników danych, między innymi częstotliwości tych odbioru. Dzięki usłudze takiej jak przechowywanie dysków twardych minimalizujemy ryzyko utraty bardzo poważnych dla funkcjonowania naszego biznesu informacji. Przy tym, nie pozwalamy, ażeby poufne informacje wyciekły na zewnątrz i trafiły do niepowołanych rąk, czyli na przykład do naszej konkurencji. Warto więc skorzystać z usług bezpiecznego przechowywania cennych informacji cyfrowych.

Polecam: bezpieczne przechowywanie danych.

FacebookTwitterGoogle+Share


Post a Comment