Jak wybrać dobrego ortodontę | Moje blogowanie

Bloguje bo to kocham

Jak wybrać dobrego ortodontę

Ortodoncja to kategoria stomatologii skierowana na diagnostykę i leczenie problemów stomatologicznych związanych z ustawieniem i funkcjonalnością zębów. To dział stomatologii poświęcony leczeniu wad zgryzu, wad szczękowo-twarzowych a także korekcji nieprawidłowości zębowych. Ortodoncja nawet znaczy „wyprostowanie zęba”.

Zabiegi ortodontyczne projektuje się u pacjentów w każdym przedziale wiekowym zarówno ze względów profilaktycznych, jak i estetycznych. Leczenie ortodontyczne zwykle rozpoczyna się od konsultacji z ortodontą. W trakcie tej wizyty ortodonta omówi Twoje indywidualne problemy stomatologiczne i zaleci najbardziej bardzo dobry rodzaj leczenia. Ta dziedzina stomatologii zajmująca się m.in. korekcją zębów i ich wyrównaniem. Słowo „ortho” oznacza proste, poprawne albo prawidłowe; „dontikos” oznacza prostować. Ortodoncja obejmuje różne techniki stosowane do korygowania problemów stomatologicznych, takich jak wady zgryzu (niewspółosiowość), zgryz krzyżowy.
W naszym kraju leczenie ortodontyczne podlega częściowej refundacji do 12 roku życia (stałe aparaty ortodontyczne nie są refundowane), powyżej 13 roku życia wszystkie świadczenia ortodontyczne są płatne.
Ortodoncja przeszła długą drogę od swojego powstania. Wczesne techniki ortodontyczne polegały na użyciu metalowych drutów i zamków do przesuwania zębów we właściwej pozycji. Aktualnie istnieje wiele bardziej zaawansowanych technik ortodontycznych, które są skuteczniejsze i delikatniejsze dla zębów. Nowoczesna ortodoncja poprawiła opiekę stomatologiczną nad pacjentami, pomagając zapobiegać utracie zębów, poprawiając estetykę uśmiechu i poprawiając ogólny stan zdrowia jamy ustnej.

Zobacz również: Specjalista invisalign katowice.


Post a Comment