Apteczka samochodowa | Moje blogowanie

Bloguje bo to kocham

Apteczka samochodowa

W zgodzie z bieżącymi przepisami prawa drogowego kierowcy samochodów osobowych nie mają obowiązki posiadania apteczki samochodowej, pamiętajmy jednakże, że na każdym z nas spoczywa obowiązek udzielenia przedmedycznej pomocy ofiarom wypadku albo innych zdarzeń drogowych. Do udzielenia takiej pomocy niezbędne są odpowiednie środki, a zatem warto bez względu na przepisy zadbać o odpowiednie wyposażenie samochodu, tj. apteczka samochodowa.
Apteczka samochodowa – co powinno się wiedzieć?
Na 100 procent warto mieć apteczką samochodową, która daje możliwość nam udzielenie pomocy przedmedycznej ofiarom wypadków drogowych czy innych zdarzeń.

Warto pamiętać natomiast o tym, że jeżeli już nasza apteczka wyposażona jest środki farmakologiczne to nie możemy ich podawać bez konsultacji z lekarzem czy ratownikiem. Warto być świadomym też o tym, że na rynku znajdziemy różnorakie apteczki, np tj. apteczka samochodowa DIN13164. Jest to apteczka w charakterystycznym czerwonym kolorze, która utworzona jest z mocnego wodoodpornego materiału. Nie zajmuje sporo miejsca, a równocześnie wyposażona jest podstawowe elementy, takie jak plastry z opatrunkiem, bandaże elastyczne, rękawiczki winylowe jednorazowe, chusta opatrunkowa, bandaże z kompresem, jest też sam kompres na rany czy 2 chusty trójkątne i koc termiczny. Zawartość apteczki to też nożyczki, jak też bardzo potrzebna rozpiska udzielania pierwszej pomocy. Jak się więc okazuje, DIN13164 apteczka powinna stanowić ważny element wyposażenia każdego auta, jeśli chcemy być przygotowani do udzielenia pierwszej pomocy.

Polecana strona: DIN13164.


Post a Comment