Statystyki sprzedaży | Moje blogowanie

Bloguje bo to kocham

Statystyki sprzedaży

Średnie ceny na allegro są dość niskie i ich monitoring sprowadza się do wpisania do wyszukiwarki allegro typu produktu który nas interesuje i zerknięcie na najtańsze, najpopularniejsze lub na te najdroższe rodzaje. Monitorując allegro znajdziemy dość wiele marek, niemniej jednak też zrozumiemy to, że dość wielu sprzedawców na pewnym etapie ucieka z allegro, bo gdy już zaczynają iść w stronę jakości, to zaczynają także inwestować we własny sklep on-line inspirowany ułatwieniami typowymi dla allegro. Nie chodzi tu o monitoring allegro, ale o ułatwianie płatności, która dla typowego klienta powinna być możliwie jak najmniej skomplikowana.

Klient poza przyrównaniem na monitoringu allegro powinien zostać także uświadomiony w tym co akurat kupuje. Nie chodzi tu jedynie o bajerowanie, niemniej jednak o podanie faktów, które mogą przesądzić o zakupie lepszego towaru.
Monitoring allegro to w tym przypadku porównywanie cen, popularności i wielu innych parametrów. Lecz nie każdy w tym porównywaniu dba o to by niea przy tym przeczytać o danym produkcie. Chodzi tu nie tylko i wyłącznie o monitoring i o porównywarkę, ale też o półrealistyczność opisu w aukcjach. Te opisy nie zawsze są aż tak bardzo dobre jak na portalach firmowych, bo sprzedawcy tańszego zamiennika odpowiedniego produktu zazwyczaj zlecą jedynie jakiś tani opis. Mowa tu o opisie technicznym przedmiotu napisanym za minimalną stawkę. Rzecz jasna oczywiście nie każdy na allegro wykorzystuje tą strategię i wiele można poznać po negatywnych i pozytywnych komentarzach. Chodzi tu konkretnie o to, że ładne opisy i interesujące komentarze muszą pojawiać się w aukcjach i na profilu sprzedającego. Na tym polega wnikliwy monitoring allegro, które jest gigantem internetowym o ile chodzi o sprzedaż.
Warto sprawdzić: monitoring cen konkurencji allegro.

FacebookTwitterGoogle+Share


Post a Comment