Zakup ziół | Moje blogowanie

Bloguje bo to kocham

Zakup ziół

Wiosna to zdecydowanie najlepszy czas, żeby zacząć sadzić zioła. Co prawda zioła możemy nabywać w sklepie, a najczęściej nawet w supermarkecie, niemniej jednak zastanówmy się, jaka jest ich jakość. Te oferowane przez renomowane zielarnie na pewno są dobre, ale te pochodzące na przykład z wielkopowierzchniowych marketów już niekoniecznie.

Były uprawiane na masową skalę i nie liczy się to, czy są zdrowe, a jedynie to, aby urosły jak największe i jak najładniejsze. W celu szybkiego wzrostu rośliny te mają podawaną dużą dawkę azotu, ale azot ten kumuluje się w nich w postaci azotyn, które źle wpływają na nasz organizm. Najzdrowsze zioła to ze stuprocentową pewnością te, które wyhodujemy poświęcając własny czas. Nie jest to skomplikowane. Wczesną wiosną wystarczy jedynie zaopatrzyć się w pojemniki do uprawy, ziemię ogrodową, w razie konieczności perlit oraz nasiona. Ziemią należy wypełnić doniczki i intensywnie podlać całość, a następnie posiać nasiona. Niezbyt duże nasionka jedynie rozsypujemy na powierzchni, duże nasiona wysiewamy centymetr albo 2 cm pod powierzchnią gleby. Po kilku albo kilkunastu dniach ukazują się pierwsze rośliny, które trzeba pielęgnować. Zioła, jakie można pozyskać we własny sposób to między innymi mięta, rumianek, nagietek, szałwia, koperek, lubczyk, tymianek, oregano, majeranek i wiele innych. Możemy także uprawiać typowo zdrowotne zioła, a o ile nie mamy możliwości własnej uprawy, to powinno się się zdecydować na zakup gotowych. Całkiem dobrze nie robić tego w supermarketach, tylko skorzystać z oferty zielarni czy to stacjonarnej, czy internetowej. W takim sklepie mamy po prostu zagwarantowaną wysoką jakość towarów.

Więcej informacji na stronie: https://mojazielarnia.pl/3583-korzen-szczeci-szczec-wyciag-ekstrakt-w-kroplach-bezalkoholowy-100ml.html

FacebookTwitterGoogle+Share


Post a Comment